قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

ازدواج راه رستگاریست…؟؟

آیا ازدواج راه رستگاری همه است؟ آیا کسانی هستند که رشد روانیشان با ازدواج بیشتر نشوود؟جامعه همچنان همه مردم را به سوی ازدواج برای کسب سعادت میراند. بسیاری از دختران برای فرار از فشار کار و حرفه ازدواج میکنند و دنبال کسی میگردند که از آنها مراقبت کند. اگر ازدواج را نهادی برای بهروزی آدمها بدانیم تنها چند ازدواج میتواند”تا دم مرگ” ادامه یابد.

ازدواج امروزی بالاتر از همه راهی برای رستگاری است،نه نهاد بهروزی و سعادت. اما مردم مدام از روانپزشکان،روانشناسان،مشاوران ازدواج و نظایر آنها میشنوند که تنها ازدواج های شاد و سعادتمندازدواج های خوب هستند،با ایننکه ازدواج باید سعادت بار باشد.

اما در واقع هر راهی به سوی رستگاری از جهنم میگذرد.خوشبختی به مفهومی که امروزه به زوجهای جوان ارائه میشود به حوزه ی بهروزی تعلق دارد نه رستگاری.

ازدواج بالاتر از همه ی نهادهای متعالی است و به این علت است که آکنده از این همه فراز و نشیب است. ازدواج عبارت است از ایثارها،شادی ها و رنجها. بعنوان مثال یکی از زوجین ممکن است بشدت یا به وجه دیوانه وار دیگری،یعنی آن بخش شخصیت همسرش که تابع تغییر و سازگاری نیستو عواقب عذاب آوری برای هر دوی آنها دارد برخورد کند. چنانچه ازدواج در این نقطه نخواهد از هم بگسلد، یکی از زوجین (معمولا انی که کمتر مشکل دارد)باید تسلیم شود.به عنوان مثال ، چنانچه یکی از آنها ازنظر عاطفی سرد باشد برای دیگری راهی نمیماند جز اینکه همچنان احساست عاشقانه اش را نشان دهد ،حتی اگر همسرش به طرز ضعیف و نا پسند به این احساسات او واکنش نشان دهد. بنابراین تمام این توصیه ها با حسن نیت به زنان و مردان که”این کار فایده ای ندارد”، یا “تو نباید این وضع را تحمل کنی” یا ،”مرد(یا زن) نباید بگذارد این اتفاق بیافتد” غلط و زیان بارند.

ازدواج تنها در صورتی کار میکند که  یکی از طرفین دقیقا در برابر آنچه دیگری هرگز درخواست نمیکند گشوده باشد،تنها در صورت تحمل نا ملایمات و از خود گذشتگی فراوان میتوان خود،خدا و دنیا را شناخت.

راه ازدواج نیز مانند هر راه رستگاری دیگری دشوار و دردناک است.

درباره ی مدیر

مدیر

مطلب پیشنهادی

حج

سرپرست سازمان حج و زیارت : در مذاکرات با عربستان پیشرفت خوبی داشته ایم و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *