قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

رابطه بین دختر و پسر از نظر دکتر رحیم پور ازغدی

يك وقت رابطه بين دختر و پسر، رابطه بين يك مذكر و مونث است، يك وقت هم رابطه بين دو انسان است.

هر جا رابطه، رابطه بين دو انسان است و جنسيت در آن دخالتى ندارد، هيچ تفاوتى با بقيه روابط ندارد و اسلام منعى براى آن نگذاشته.
اين همه خانم ها و آقايان در خيابان، تاكسى و ادارات هم ديگر را دارند می بينند و رفت و آمد دارند و اشكالى هم ندارد، اگر احكام اخلاقى و شرعى در آن رعايت شود.
از آن لحظه اى كه گفت و گوها و نگاه ها كم كم دارد شائبه جنسى پيدا می كند، از نظر اسلام مشكل دارد و اين را هيچكس بهتر از خود آن دو فرد نمی توانند زودتر و بهتر تشخيص دهند.
از آن لحظه اى كه گفتار و رفتار دارد صبغه جنسى به خود می گيرد، اسلام به دلايل متعدد از جمله حفظ دنیا و آخرت مرد و زن و حفظ حقوق و كرامت آن ها و حفظ خانواده ، حساسيت نشان می دهد،مگر اين كه قصد ازدواج در ميان باشد.
اگر قصد ازدواج باشد، مسائل خيلى عادى می شود، البته قصد ازدواج هم آداب و رسومى دارد. مثلاً پدر و مادر بايد در جريان باشند و اگر حقيقتاً هدف از روابط دختر و پسر آشنايى قبل از ازدواج است، نه تنها صحبت كردن اشكال ندارد، بلكه بالاتر از آن را هم در روايات داريم كه حتى خانواده هاى مذهبى راضى به انجام آن نمی شوند اما شرع آن را جايز دانسته.
مثلاً می گويند اگر دختر و پسرى در مراسم خواستگاری دارند صحبت می كنند و پسر بگويد من می خواهم با شما راحت تر باشم و شما را دقيق تر ببينم، فقه اسلامى اجازه می دهد كه دختر بدون حجاب با پسر صحبت كند، حتى با لباس غير پوشيده

اما اگر قصد ازدواج نيست و هدف معاشقه خيابانى بدون قبول مسئوليت و منهاى اخلاق است و هدف مصرف كردن هم ديگر بدون تن دادن به مسئوليت و حقوق و اخلاق است، اين حتماً غلط است.

دختر ها چون عاطفی ترند، در مباحث عشق صادق ترند و دنبال تصاحب قلب مرد هستند و پسرها بيشتر دنبال تصاحب بدن زن.

دوست پسر و دخترى كه با هم رابطه دارند، پسر بيشتر دنبال ارضا جنسی خودش هست، در حالی كه دختر بيشتر دنبال ارضا عاطفی خودش هست.

یك آمارى اخيراً گرفتند از افرادى كه از اين جور رابطه ها را دارند و خيال می كنند كارشان درست است، اكثر دخترها بيان كرده اند كه ما واقعاً فكر می كرديم كه اين پسر با ما ازدواج می كند و براى همين به اين رابطه تن داديم.

در صورتی كه اغلب پسرها می گفتند ما هيچ گاه قصد ازدواج با طرف مقابل را نداشتيم. من فقط مدتى می خواستم خوشگذرانى كنم و تصميم نداشتم با او ازدواج كنم.
خب اين حقيقتى است ديگر، وقتى تو به اين رابطه تن دادى، اجازه دادى كه تو را به لحاظ جنسى مصرف كنند، در حالی كه به حقوق تو احترام نمی گذارد.i
اين مسائلى را كه می گويم بر مبناى مطالعات من روى آمارى است كه درباره مسائل ازدواج و طلاق و فرهنگ خانواده براى ما می آورند.
پسر معمولاً اين جورى شروع می كند كه من هيچ قصد جنسى ندارم و با اين رابطه آرامش پيدا می كنم و از تنهايى در می آیم، اما بعد از يك مدتى اغلب پسرها می روند به سمت روابط جنسى و دخترها هم تن می دهند.
حالا برخى خودشان هم می خواهند اما برخى هم نمی خواهند و در درجه اول تصميم به ازدواج دارند و فكر می كنند كه پسر واقعاً عاشق است و تسليم می شوند. وقتى تسليم شد و مصرف شد، آن وقت پسر رهايش می كند.
بر مبناى يك نظرسنجى در دانشگاه ها كه توسط سه چهار ان جى او با تخصص روانشناسی خانواده و مسائل جنسى، انجام شده بود، اعلام شد كه بسيارى از روابطى كه اين طور شروع می شود، اكثراً به ازدواج منجر نمی شود.
طبق آمار كمتر از ده درصد، يعنى حدود هشت درصد رابطه هاى دوست دختر و پسرى به ازدواج می انجامد و نيمى از اين هشت درصد، با فاصله يكى دو سه سال به طلاق می انجامد!
يعنى زير پنج درصد رابطه هاى اين طورى به ازدواجى منجر می شود كه ادامه می یابد!
حالا من سوال می كنم، اسلام و شرع هـيچ، اين نوع روابط چقدر به نفع پسر و چقدر به نفع دختر است؟

درباره ی مدیر

مدیر

مطلب پیشنهادی

حج

سرپرست سازمان حج و زیارت : در مذاکرات با عربستان پیشرفت خوبی داشته ایم و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *