قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

زندگی دختر دانشجوی انگلیسی

بسم الله الرحمن الرحیم

2

«تاشا» دختر جوان بلندقامت بريتانيایی فكر مي‌كند، حيوان است. او بدون قلّاده هيچ كجا نمي‌رود و در خانه نيز نظافت و نظم را به هيچ‌وجه رعايت نمي‌كند. «تاشا» با نامزد خود مدت‌هاست كه زندگي مي‌كند و در كنار تحصيل در رشته‌ی «فن‌آوري موسيقي»، زيست حيواني را بر زندگي انساني ترجيح مي‌دهد. روان‌كاوان هيچ‌گونه از علائم بيماري‌هاي رواني را در او مشاهده نمي‌كنند و بر اين باورند كه وی با سلامت جسمي و ذهني كامل به اين انتخاب رسيده است. دولت بریتانیا نيز به او و نامزدش كه هنوز ازدواج نكرده‌اند، كمك مالي اعطا کرده و خانه‌اي را در یکی از بهترین نقاط لندن در اختيار این دو جوان قرار داده است.

خبر زندگي حيواني و مسخ دختر جوان تحصيل‌كرده‌ی‌ انگليسي، در كنار هزاران خبر عجيب و غريب ديگر اوج سقوط ساختار اجتماعي تمدني است كه در همه‌ی زواياي زندگي بشر، حقيقت نوراني وحي را به كناري نهاده و تجربه و حس را جايگزين آن کرده است.

اگر زندگي خاكي بشر در طي ده هزار سال هبوط بشر روي زمين، همراه با تعليم و تزكيه‌ی انبياءالله و مبتني بر اعتقاد به ماوراء طبيعت و احكام الهي نبود، بدون شك فرجامي جز زندگي بدوي و فراتر نرفتن از عصر سنگي و غارنشيني براي انسان در پي نمي‌داشت.

نبي مكرم اسلام حضرت ختمي مرتبت می‌فرمایند: «ما پيامبران الهي آموزگاران همه‌ی مردمان هستيم.»

در غرب، حذف خدا و اخلاق الهي با جايگزيني علم و عقل محض تجربي و آزمايشگاهي با نگاه مادي‌گرايانه و لذت‌جويانه بشري همراه شد.

در پنج قرن گذشته تاكنون غرب با همین خصیصه‌ی حیوانی و ظاهری آراسته به قانون تلاش کرده است تا در همه‌ی ابعاد و زواياي زندگي، استيلایي همه جانبه بر بشريت و ملت‌های عالم داشته باشد.

این هدف تا حدود بسیار زیادی علاوه بر ضعف ارادي ملت‌ها و هم‌چنین قدرت نظامي و رسانه‌اي استعمار و نظم و تدبير و برنامه‌ریزی غرب در امور دنيايي حاصل شده است. بدون شك دست‌يابي به هيچ هدفي، بدون اراده، انگيزه، نظم، تدبير و برنامه‌ريزي محقق نخواهد شد. تمدن غرب در برنامه‌ريزهاي كوتاه‌مدت و بلندمدت، با نگاه توليد نرم‌افزاري علم و گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی، بي‌بهاترين و كم‌ارزش‌ترين انديشه‌ها را به آراسته‌ترين شكل، ارايه مي‌نمايند؛ آن هم در همه‌ی زوایای زندگی انسان‌ها و در همه‌ی قاره‌ها و متناسب با همه‌ی اقوام.

نگاهی گذرا به ویترین یک مغازه می‌تواند گواه این مدعا باشد.

6

اسباب‌بازی، پوشاک کودک، کادو، لوازم‌التحریر، بازی رایانه‌ای، کتاب‌ها، کارتون و حتی لباس زیر یک کودک از تیررس این فرهنگ‌سازی دور نمانده است. رمز سیطره‌ی غرب بر این همه‌ زوایای جزیی و خُرد زیست و معیشت جهان بشری در چیست؟ اين نكته‌اي است كه بارها و بارها به نخبگان دنياي اسلام و به‌ويژه دست‌اندركاران سياسي و اجرايي و نخبگان حوزه و دانشگاه، به ويژه نسل جوان حوزه و دانشگاه گوشزد کرده‌اند.

«توني بلر» نخست وزير پيشين انگليس مدعي است: «مي‌توانم بگويم، هر روز قرآن مي‌خوانم، آن هم به صورت مرتب.»

به راستي سياست‌مدار مسیحی چون «توني بلر» چه نيازي به خواندن كتاب آسماني مسلمانان دارد؛ جز آن‌كه به اسرار و زواياي پنهان آموزه‌هاي تنها رقيب دنياي غرب يعني دنياي اسلام، واقف گشته و در برابر آن تدبير و برنامه‌اي بهتر را برای جایگزینی سبک زیست غربی با زیست آسمانی اسلامی برگزيند؟

دقت عمل و پيگيري دنياي غرب را فقط با يك نگاه گذرا به كتاب‌خانه‌ها و مراكز تحقيقاتي و از حجم عظيم تحقيقات، تصحيح و تدوين آثار ارزشمند دنياي اسلام توسط محققان غربي، مي‌توان دريافت. این تدبیر و برنامه‌ریزی دقیق فرهنگی هنگامی که با خودباختگی و از دست دادن همه هویت‌های فرهنگی همراه می‌شود درست همین فاجعه‌ی بی‌سر و صدا و بدون خون‌ریزی در حال اتفاق را رقم می‌زند.

آنچه در غرب در حال رخ دادن است فاجعه‌ای است که دیر یا زود عوارض و نشانه‌های منفی و سیاه آن به جوامع و ملت‌ها و دیگر فرهنگ‌ها نیز خواهد رسید. چند خبر پیش رو را بادقت بخوانید:

«دو خانواده‌ی هم‌جنس‌باز (دو زن و دو مرد) با يك‌ديگر در قالب ازدواج گروهي و مشترك، در یکی از ایالت‌های آمریکا زندگي خود را آغاز كردند. اين نوع زندگي بيش‌تر در قبايل وحشي و بَدوي پيش از قرون وسطي مرسوم بوده و در دنياي جديد نمونه نداشته است.»

«مدير كمپاني دختران وحشي آمريكا «لري فلينت»، براي رهايي صنعت پورنوگرافي از بحران اقتصادي، از دولت آمريكا درخواست پنج ميليارد دلار کرده است. او تأكيد كرده است: مردم آمريكا ممكن است بدون ماشين به زندگي خود ادامه دهند؛ اما بدون سكس، هرگز!»

اين خبرها، در كنار آمار و ارقام رسمي دولت‌هاي غربي در فروپاشي نظام خانواده و افزايش كودكان سر راهي و بي‌سرپرست، و قتل و تجاوز، گوياتر از هر چيزي است و جاي هيچ انكار و ترديدي را، در نابودي اخلاقي زندگی غرب و معیشت هالیوودی، باقي نمي‌گذارد. وقتي فواحش به صورت رسمي در سيستم‌هاي حكومتي و سياسي دنياي غرب بالاترين جايگاه و منصب را با تبليغات غيراخلاقي خود به دست مي‌آورند، ديگر چه جايي براي حُسن و قبح اعمال و تعاليم اخلاقي بشر باقي خواهد ماند؟

هنگامی که حدود بیست سال پیش يكي از معروف‌ترين سوپر استارهاي فیلم‌های پورن، در ايتاليا با استفاده از انتشار بیلبوردها و پوسترهای بزرگ از صحنه‌هاي کاملاً غيراخلاقي به تبليغ انتخاباتي پرداخت، هیچ کسی باور نمی‌کرد که با گذشت دو دهه این شیوه‌ی تبلیغ برای عرصه‌ی سیاست تبدیل به یک افتخار شود. از آن زمان تاكنون برخي از سياست‌مداران زن غربي با ارائه‌ی سابقه‌ی غيراخلاقي و مبتذل خود به جامعه، وارد مناصب حكومتي مي‌شوند؛ بدون هيچ شرم و احساس خجالت! نکته‌ای که در طول تاریخ بشریت اصلاً سابقه‌ای را نمی‌توان برای آن یافت.

اكنون سياست‌مداران غربي همسران بعدي یا معشوقه‌های رسمی خود را از ميان مانكن‌ها و سوپر استارهاي پورن برمي‌گزينند. «ساركوزي» و «پوتين» فقط دو نمونه‌ی فاش شده‌ از این فاجعه‌ی اخلاقی در غرب هستند. رابطه‌ی غيراخلاقي هم‌جنس‌گرايانه «كاندوليزا رايس» وزير خارجه‌ی پیشین آمريكا و «تيسپي ليوني» وزير خارجه‌ی پیشین اسرائيل در همه‌ی رسانه‌ها آشکار ‌شده ‌است. وزير دادگستري پیشین فرانسه «راشدا داتي» زن ۴۵ ساله و مجرد است. او فرزند نامشروع خود را در نگاه خیره‌ی رسانه‌ها به دنيا ‌آورد. معلوم نيست پدر اين فرزند چه كسي است و خانم «راشدا» نيز با اعتراف به اين مسأله تأييد كرده كه «زندگي پيچيده‌اي داشته و دارد!»

همه‌ی اين صحنه‌ها فقط گوشه‌اي از عمق انحطاط اخلاقي دنياي آزاد و مدرن و زیست آمریکایی و سبک معیشت غربي است كه همه‌ی مبتلايان به اين نوع از زندگی را به افسردگي، تنهايي، پژمردگي و پوچ‌گرايي فرا مي‌خواند. پاياني كه جز بیماری، سادیسم و خودکشی در انتظار آن نيست. اين همان تمدن آلوده و مرده‌اي است كه رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای و به‌ويژه هاليوود، دنيا را به آن دعوت و در همه‌ی محصولات رسانه‌‌اي و ديداري و شنيداري، زيست آمريكايي و معیشت غربي را ترويج مي‌كند.

«پل ويتز» دانشمند آمريكايي مي‌گويد: «اگر خدا براي ما مُرده است، خانواده و جامعه‌ی ما نيز بدون شك مُرده است!» آيا در اين افسردگي، پژمردگي و روزمُردگي بشر، زمانِ حيات و شكوفايي نرسيده است؟ «و يحيي الارض بعد موتها»

درباره ی مدیر

مدیر

مطلب پیشنهادی

رهبر انقلاب

⛔️رهبرانقلاب:جوانی که به سرنوشت کشور نیندیشد و نسبت به خصومتهایی که نسبت به کشورش سازماندهی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *