قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

کوکوسبزي

دستوري جديد براي پخت متفاوت کوکوسبزي

چي لازم دارم:
سبزي کوکو : نيم کيلو
تخم مرغ : ۴ عدد
نمک : به ميزان لازم
سيب زميني پخته : دو عدد کوچک زرشک : يک قاشق غذاخوري گردوي خرد شده : مقداري
نان باگت : دو تا سه عدد
آرد : يکي دو قاشق

816218011_53799_606655472814197981

چطور بپزم:

طرز تهيه اين غذا، درست مثل تهيه کردن کوکو سبزي است. فقط کمي شکل و شمايل آن متفاوت است. در کاسه اي، سبزي کوکوي خرد شده را با تخم مرغها مخلوط مي کنيم. نمک، سيب زميني پخته رنده شده، زرشک را اضافه مي کنيم و هم مي زنيم. نان باگت ها را به صورت حلقه اي مي بريم. (به ارتفاع نيم سانتيمتر) درون حلقه ها را از خمير خالي مي کنيم. روغن را درون ماهيتابه مي ريزيم. داغ که شد، از مايه کوکو، در آن مي ريزيم. حالا مي توانيم تکه هاي گردو را درون کوکو جاي دهيم. البته از اول درون مايه نيز ميتوانيم خرده هاي گردو را بريزيم. حرارت را کم مي کنيم و اجازه مي دهيم خوب سرخ شود. سپس آن را پشت و رو مي کنيم. نکته ۱ : دقت داشته باشيد که ميزان سيب زميني پخته شده رنده شده، زياد نباشد وگرنه کوکوسبزي شما تبديل به کوکوسيب زميني مي شود. اين ميزان فقط براي انسجام کوکو مي باشد.
نکته ۲ : زماني که حلقه هاي نان باگت را درون روغن گذاشتيد و مايه کوکو را درون آن ريختيد، با قاشق روي آن را صاف کنيد و دقت داشته باشيد که کاملاً با سطح نان برابر شود. اگر از سطح نان پايينتر باشد، نان سرخ مي شود و سطح کوکو سرخ نشده مي ماند.
نکته ۴: پيشنهاد مي شود گردوها را خيلي ريز نکنيد و به صورت پودر درنياوريد. اجازه دهيد در سطح کوکوها ديده شوند. اين غذا را مي توانيد به تنهايي و يا در کنار غذاهاي ديگر مانند سبزي پلو با ماهي ميل نماييد.

درباره ی مدیر

مدیر

مطلب پیشنهادی

کافه لاک

برنامه ای کاملا دخترانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *